Лікар-інфекціоніст Ілля Акінфієв назвав респіратори більш ефективними засобами індивідуального захисту, ніж медичні маски.

“Респіратор прилягає абсолютно повністю до шкірних поверхонь обличчя. А медична маска не прилягає в районі щік і скул”, – пояснив фахівець.

Він також нагадав, що респіратори поділяються за класом захисту. “Саме від класу захисту і буде залежати його ефективність. Перший клас-це захист від пилу, і у випадку з інфекційною безпекою він нам ніяк не стане в нагоді. Другий і третій класи найбільш підходять для використання. Третій клас захисту використовується медиками і рятувальниками”, – пояснив Акінфієв.

Крім того, респіратори відрізняються і за наявністю клапана видиху. “Без клапана видиху респіратор намокає від повітря, що видихається за дві години і стає марним. Якщо є клапан видиху, то такий респіратор можна використовувати до восьми годин.

Згідно з інструкціями, такі респіратори можна використовувати і багаторазово. Просто після кожного використання вони повинні дезінфікуватися методом замочування в дезрозчинах”, – зазначив Акінфієв і додав, що від наявності клапана залежить і вартість респіратора.